aktualności

Niech Pan obdarzy cię pokojem!

27 października 2019

Wielokrotnie w naszej codzienności dominuje niepokój, konflikt, wątpliwości, zagubienie. Walczymy z różnymi przeciwnościami; stres i napięcia związane z podejmowaniem decyzji odbierają nam spokój, harmonię. Nierzadko i nasze relacje stają się miejscem walki i zmagania. Pokój jest przedmiotem naszej tęsknoty i wyczekiwania.

Podczas Liturgii adwentowej często towarzyszą nam słowa: „pokój zakwitnie, kiedy Pan przybędzie”. W tym zdaniu kryje się głęboka prawda, że prawdziwy pokój związany jest z osobą Jezusa Chrystusa, z Jego przyjściem i obecnością. Jak więc szukać tego pokoju, którego źródłem jest Jezus? W jaki sposób czekać na Niego? Jak uciszyć wojnę toczącą się w naszych sercach i odnaleźć pokój ducha?

Zapraszamy na dni skupienia, modlitwy, w czasie których będziemy razem ze świętym Franciszkiem i świętą Klarą szukać Pana, który przynosi pokój. Rekolekcje odbędą się w naszym klasztorze, przy ul. Rżąckiej 15 w Krakowie, w dniach od 13 do 15 grudnia. Zgłoszenia można kierować do siostry Małgorzaty telefonicznie: 793 008 843 lub drogą mailową: kontakt.kapucynki@gmail.com. Serdecznie zapraszamy!

Niech Pan obdarzy Cię pokojem!

Pragnąc zachować dotychczasowy charakter dni skupienia prowadzonych w naszym domu, które dają każdemu przestrzeń ciszy, modlitwy, spotkania, musimy ograniczyć liczbę uczestników. Oznacza to, że niestety nie ma już wolnych miejsc!

Prosimy wszystkich, zwłaszcza osoby, które nie zdążyły się zgłosić lub do tej pory się wahały, o modlitwę w intencji tych, którzy przyjadą i za siostry, które poprowadzą rekolekcje.

Może Cię również zainteresować