aktualności Kapucynki

Siostrzane spotkanie w Asyżu

5 grudnia 2019

W dniach 24-30 listopada odbyło się spotkanie naszego Stowarzyszenia Mniszek Klarysek Kapucynek Mater Ecclesiae. Pochylałyśmy się nad ważnymi dla nas tematami formacji, posługi Prezeski Stowarzyszenia i ekonomii. Wielką radością było to, że spotkanie odbywało się w samym sercu franciszkańskiego świata czyli w Asyżu, gdzie gościły nas nasze siostry klaryski kapucynki z klasztoru Santa Croce. Oprócz intensywnych prac i rozmów miałyśmy także czas na poznanie miejsc związanych ze świętą Klarą i świętym Franciszkiem. Istotą tego czasu nie było jednak zwiedzanie, ale głębokiego zasłuchanie się w to, czym żyli Klara i Franciszek, czym się  inspirowali, Kogo szukali i gdzie się spotykali się z Tym, którego odkryli, jako  największe Dobro swojego życia.

Nie zabrakło też odwiedzin u naszej świętej kapucynki Weroniki Giuliani. Mogłyśmy pomodlić się przy jej grobie, zobaczyć miejsce, gdzie żyła. Po zwiedzeniu muzeum świętej Weronik czekała już na nas tamtejsza wspólnota sióstr, która przyjęła nas z ogromną serdecznością i życzliwością.

Choć w asyskim spotkaniu uczestniczyły tylko dwie siostry z każdego klasztoru to jednak niosłyśmy w sercu nasze wspólnoty, bliskich, naszych braci i dobroczyńców prosząc dla nas wszystkich o dar autentycznego, wiernego życia w bliskości z Jezusem.

s. Małgorzata Kalisztan OSCCap

fot. s. Agnes Benewiat OSCCap z Przasnysza i s. Małgorzata Kalisztan OSCCap z Krakowa

Może Cię również zainteresować