Kapucynki

Wizyta Asystenta Generalnego

3 listopada 2018
W dniach od 31 października do 3 listopada przeżywałyśmy piękny i ważny dla naszej wspólnoty czas wizyty Asystenta Generalnego Klarysek Kapucynek brata Leonardo Gonzalesa OFMCap.

Pochodzący z Buenos Aires brat Leonardo, który odwiedza klasztory naszego Zakonu rozsiane po całym świecie, zna dobrze rzeczywistość Klarysek Kapucynek. W tych dniach przybliżył ją nam ukazując kontekst kulturowy, historyczny czy geograficzny poszczególnych wspólnot na różnych kontynentach. Posłużyły temu również liczne zdjęcia, przedstawiające wspólnoty i klasztory. Posługa Asystenta pozwala nam poznawać się wzajemnie, bez konieczności odbywania dalekich podróży.

Podczas jednego ze spotkań pozwolił nam również lepiej zrozumieć najnowsze dokumenty Kościoła dane mniszkom kontemplacyjnym. W ciekawy sposób przedstawił nam kontekst ich powstawania, rangę pośród innych dokumentów Stolicy Apostolskiej, a także cel ich publikacji.

Dzięki Opatrzności Bożej wizyta brata Leonardo zbiegła się z uroczystym przejściem naszej wspólnoty pod jurysdykcję Krakowskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów.

Był to też czas wzajemnego poznawania się i dzielenia swoimi doświadczeniami i refleksjami. Same dzieliłyśmy się naszym życiem i rozeznawaniem woli Bożej, by lepiej odpowiadać na nasze powołanie i również Asystent z otwartością mówił o swojej historii i chętnie odpowiadał na stawiane przez nas (bardzo licznie) pytania. Mogłyśmy również choć troszkę poznać rzeczywistość Argentyny, ojczyzny papieża Franciszka.

s. Judyta

Może Cię również zainteresować