Laurencja Longo Modlitwa

Modlitwa przez wstawiennictwo Czcigodnej Marii Laurencji Longo

27 listopada 2017

Czcigodna Maria Laurencja Longo, pochodząca z Katalonii, żona i matka, po cudownym uzdrowieniu z paraliżu, jakie miało miejsce w Loreto, założyła 1519 roku istniejący do dziś szpital dla nieuleczalnie chorych w Neapolu. W 1535 roku otrzymała od Pawła III bullę Debitum Pastoralis Officii na mocy której założyła klasztor Santa Maria in Gerusalemme Mniszek Kapucynek. Nazywana świętą przez jej współczesnych ze względu na niestrudzone miłosierdzie świadczone ostatnim, zmarła w 1539 roku zostawiając swym córkom projekt stałego życia w ubóstwie i siostrzanej wspólnocie, który rozprzestrzenił się we wszystkich częściach świata.

Proces beatyfikacyjny został rozpoczęty 4 października 1892 roku przez Leona XIII, przerwany z powodu zmiennych kolei losu, został ponownie otwarty 12 czerwca 2004 roku; 9 października 2017 roku papież Franciszek podpisał Dekret o heroiczności cnót.

W oczekiwaniu na zatwierdzenie domniemanego cudu, już przedstawionego Kongregacji, wzywamy jej wstawiennictwa:

 

Panie Ojcze święty, który czynisz nas uczestnikami swojej świętości, wysłuchaj naszej modlitwy teraz, gdy czcigodna Maria Laurencja Longo otrzymała uznanie heroiczności cnót. Spraw, abyśmy przyjęli cenne dziedzictwo jej czynnego miłosierdzia i nieustannej modlitwy i podczas gdy pragniemy jej beatyfikacji, przez jej wstawiennictwo prosimy Cię o łaskę…

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…

 

Za zgodą władzy kościelnej.
Informacje o ewentualnych łaskach kierować na adres:
Protomonastero delle Cappuccine dette Le Trentatrè
Via Pisanelli 8 – 80138 Napoli – tel. 081.297543
cappuccinenapoli@libero.it
Fb: Monastero Cappuccine Napoli
www.cappuccine33.it

Na zdjęciu: Luigi Rodriguez, Obłóczyny Marii Longo,
dawna sala konferencyjna szpitala dla nieuleczalnie chorych w Neapolu, XVI w.

 

Może Cię również zainteresować