Opowieść o młodej, zamożnej i szczęśliwej żonie i matce, która na skutek otrucia straciła zdrowie, ale nie nadzieję.
Pomimo paraliżu opuściła swoją rodzinną Katalonię, aby udać się wraz z mężem do Neapolu. Po śmierci Jana pokonała kolejne trudności i udała się na pielgrzymkę do Loreto. Jako cudownie uzdrowiona tercjarka franciszkańska wróciła do Neapolu pełna pomysłów i zapału, aby służyć Bogu w najbiedniejszych.
Wewnętrzna siła i pasja życia bł. Marii Laurencji Longo pociągały wiele osób, które chętnie angażowały się w zapoczątkowane przez nią dzieła. Jej oddanie, środki materialne i osobiste talenty zaowocowały licznymi inicjatywami, z których część trwa do dziś. Założyła Szpital dla nieuleczalnie chorych, który przez wielki był miejscem nie tylko leczenia chorych, którzy nigdzie indziej nie otrzymaliby pomocy, ale również rozwoju medycyny i kształcenia najlepszych specjalistów. Wspomagała prostytutki, nigdy nie odmawiając im pomocy nie tylko medycznej i opiekuńczej, ale również duchowej. Gdy tylko były na to gotowe, Laurencja pomagała im rozpocząć nowe życie.
Pod koniec życia spełniła swe pragnienie, zakładając wspólnotę kontemplacyjną. Istniejący do dziś klasztor klarysek kapucynek z Neapolu, zwany „Trentatré”, od początku żył według Reguły Świętej Klary i oddany był pod duchową opiekę rodzącej się reformy braci mniejszych kapucynów.
Książka opowiada o pasjonującym życiu bł. Marii Laurencji Longo, wszystkich jej rozterkach, trudnych wyborach i zwrotach akcji. Opisuje również dalszy rozwój dzieł, które zapoczątkowała.
Autorką biografii jest s. Myriam Rosa Lupoli (ur. 1965) mniszka z klasztoru Matki Bożej Jerozolimskiej w Neapolu. Uzyskała dyplom z literatury współczesnej, następnie w 1990 roku rozpoczęła życie zakonne. Jako wicepostulatorka zajmowała się procesem beatyfikacyjnym Marii Laurencji Longo.
Każda kobieta, bogata czy biedna, patrycjuszka czy plebejuszka, rodowita czy cudzoziemka, jeśli jest w ciąży, niech puka, a będzie jej otworzone
– tak głosi tablica, której autorstwo przypisywane jest Błogosławionej Marii Laurencji Longo, wciąż obecna przy wejściu na oddział położniczy. Bł. Laurencja może patronować wszystkim kobietom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, a także tym, którzy angażują się w pomoc kobietom i w obronę życia poczętego.
Książkę można zamówić pisząc na adres: zamowienia@kapucynki.pl, telefonicznie: +48 510 765 581
lub w Wydawnictwie Serafin.